Eklem romatizması tedavi edilmezse ne olur?

eklem-romatizmasi-tedavi-edilmezse-ne-olur-52f66afd9a974

Eklem romatizması tedavi edilmezse ne olur?

Eklem romatizması tedavi edilmezse, eklem romatizması tedavi edilmediğinde, eklem romatizması tedavi edilmediğinde ne olur, eklem romatizması hangi hastalıklara yol açar uzmanlarımızın açıklamalarından öğrenelim. Özel bir mikrobun sebep olduğu boğaz enfeksiyonundan sonra gelişen eklem romatizması genellikle grup A beta hemotolik steptokok isimli bakteriden kaynaklı bir hastalıktır. Söz konusu bu mikrop boğaza yerleştikten sonra çoğalarak enfeksiyon haline dönüşür ve boğazda ağrı, ateşlenme, halsizlik ortaya çıkartır.

Eklem romatizması tedavi edilmediğinde ne olur?

Tüm bu şikayetler yaşandıktan 10 gün sonra eklem romatizması denilen rahatsızlık kendini göstermeye başlar. Eklem romatizması akut ve kronik olarak iki farklı şekilde husule gelmektedir. Eklem romatizması erken tanı ve tedavi yöntemi ile ortadan kaldırılabilir, söz konusu risklerde engellenmiş olur. Ancak geç tanı konduğu zaman uygulanan tedavide işe yaramayabilir. Bu durumda eklem romatizması tedavi edilmezse kalp kapağı hastalıkları ortaya çıkacaktır.

Eklem romatizması tedavi edilmediğinde ortaya çıkan kalp kapağı hastalıkları için kalp ameliyatı ile kalp kapağı değiştirilir. Eklem romatizması tedavi edilmediğinde kalp kapağı hastalıkları hariç başka sorunlara yol açmazlar. Diğer organlar eklem romatizmasından etkilenmez.

Bir önceki Eklem romatizması nedenleri başlıklı konumuzda eklem romatizması, eklem romatizması neden olur ve eklem romatizması sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: Böbrek üşütmesine ne iyi gelir?, hava yoluyla bulaşan hastalıklar slayt, burun akıntısı durmaması

Etiketler: eklem romatizması, eklem romatizması hangi hastalıklara yol açar, eklem romatizması tedavi edilmediğinde, eklem romatizması tedavi edilmediğinde ne olur, eklem romatizması tedavi edilmezse

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir